Dzisiaj jest: czwartek, 23 maja 2019 r.

Home
Kynopark również na Kapuściskach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 października 2015 13:21

Wkrótce na terenie miasta dobudowane zostaną cztery nowe kynoparki. Ogrodzone tereny do zabaw z czworonogami zostaną zbudowane na terenie rekreacyjnym przy Starym Kanale Bydgoskim, na Bartodziejach, Kapuściskach i Błoniu.

Pierwszy kynopark oddano do użytku wiosną przy ul. Kossaka. Zadanie finansowane było w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Kynopark wyposażono w kładkę, tunel, przeszkody do przeskakiwania o regulowanej wysokości. Zamontowano pojemniki na worki i  kosze na psie odchody. W parku stanęła również  lekka wiata.

Obecnie trwa procedura podpisywania umowy na wykonanie kynoparku nad Starym Kanałem w pobliżu wiaduktu przy ul. Nakielskiej. Rozpoczęła się też procedura wyłonienia wykonawców na trzy kolejne kynoparki. Przedsięwzięcia również finansowane są w ramach porzednich edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Nowe tereny zielone do spędzania czasu z czworonogami na Błoniu zaprojektowano przy ul. ks Schulza ( w sąsiedztwie skateparku). Na Bartodziejach wybieg z przeszkodami dla psów zaplanowano na skwerze przy ul. Swarzewskiej i Polanka. Z kolei na Kapuściskach kynopark po uzgodnieniach z mieszkańcami budowany będzie na terenach pomiędzy ulicą Szarych Szeregów i Przodowników Pracy.
Psie parki będą wyposażone m.in. w równoważnie, przeskoki, słupki do slalomu, płotki. Tereny zostaną ogrodzone. Zaplanowano też na ich terenie ustawienie ławek, i pojemników na worki i koszy na  śmieci i psie odchody.  W kolejnych latach możliwe jest ich doposażenie. Inwestycje powinny zostać ukończone jeszcze w tym roku. Dokładny koszt wszystkich zadań znany będzie po rozstrzygnięciu postępowania wyłonienia wykonawców.

źródło://www.bydgoszcz.pl