Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipca 2019 r.

Home
Autobus T7 zamiast tramwaju PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 marca 2016 21:03

Przypominamy, że w sobotę (19 marca), rozpoczną się prace remontowe na przejazdach tramwajowych na rondzie Toruńskim. Prace są podzielone na kilka etapów by minimalizować utrudnienia.

W pierwszej kolejności  remontowane będą przejazdy tramwajowe przez rondo od strony Mostu Pomorskiego. W tym czasie cały ruch tramwajowy od strony Łęgnowa i z górnego tarasu miasta będzie czasowo skierowany przez Babią Wieś i Bernardyńską. W związku z tym na czas prowadzonych prac wstrzymane zostanie funkcjonowanie linii tramwajowej nr 7. Zastąpi ją na odcinku od Kapuścisk do Mostu Kazimierza Wielkiego tymczasowa linia autobusowa „za T7”. Autobus zastępczy będzie uzupełniał ofertę linii autobusowej nr 59 na tym odcinku.

Prace na przejazdach będą się odbywać w dwóch podetapach (najpierw zamknięta będzie jedna strona jezdni, a następnie druga). Oznacza to, że wjazd na rondo Toruńskie od strony Łęgnowa będzie zajmował więcej czasu. Warto będzie korzystać także z alternatywnych tras. Prace na tym przejeździe powinny zostać zakończone na przełomie maja i czerwca.

Następnie rozpoczną się prace na dwóch przejazdach tramwajowych od strony Babiej Wsi. Prace również będą prowadzone w dwóch podetapach. W tym czasie tramwaje wszystkich linii przejeżdżających przez rondo Toruńskie będą kierowane przez most Pomorski i rondo Fordońskie. Przywrócone zostanie funkcjonowanie linii tramwajowej nr 7.Te prace powinny zakończyć się na przełomie sierpnia i września.

Więcej informacji dotyczących poruszania się komunikacją miejską podczas remontu znajduje się na stronie www.zdmikp.bydgoszcz.pl

źródło: www.bydgoszcz.pl