Dzisiaj jest: niedziela, 31 maja 2020 r.

Home
Otwarcie placów zabaw i siłowni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 stycznia 2014 20:08
Zakończyła się budowa wszystkich obiektów, jakie na Kapuściskach zaplanowano w tegorocznym budżecie programu inicjatyw lokalnych 5/6. W weekend odbyło się uroczyste ich otwarcie.

Trzy ostatnie zrealizowane na Kapuściskach w 2013 r. inwestycje to siłownia znajdująca się na terenie skweru przy ul. Architektów, a także dwa place zabaw: przy ul. Baczyńskiego oraz przy ul. Techników.

W ich uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele Rady Osiedla Kapuściska, a także radni reprezentujący Kapuściska: Anna Mackiewicz i Marek Gralik.

Wiadomo już, że w przyszłym roku będzie kontynuowana rozpoczęta w tym rok budowa skateparku przy ul. Szarych Szeregów.

 

 

- Niestety, z kilku powodów nie udało się zrealizować całego skateparku w tym roku - wyjaśnia Magdalena Wawrzyniak, przewodnicząca Rady Osiedla Kapuściska - Problemem na początku było to, iż teren miał kilku różnych właścicieli i trzeba było poczekać z pracami na zakończenie negocjacji między nimi. Poza tym nie starczyłoby środków na całość. Dlatego realizacja zadania została podzielona na dwa lata. Reszta prac zostanie przeprowadzona wiosną, już z przyszłorocznego budżetu programu 5/6 - wyjaśnia.


Jakie inne inwestycje zostaną zrealizowane? - tego póki co nie wiadomo. W ankietach mieszkańcy wskazali kilkanaście propozycji. Najwięcej głosów uzyskała tablica pokazująca poziom zanieczyszczenia na osiedlu.

- To bardzo droga inwestycja, która pochłonęłaby większość budżetu - mówi Wawrzyniak. - Poza tym władze miasta zapewniały dwa lata temu, że zostanie ona sfinansowana ze środków na ochronę środowiska. Te pieniądze przypadające osiedlu lepiej wykorzystać na dalsze remonty chodników czy zrobienie miejsc parkingowych, których bardzo potrzebują mieszkańcy.

 

źródło: www.gazeta.pl/bydgoszcz

Poprawiony: środa, 08 stycznia 2014 20:23