Dzisiaj jest: czwartek, 23 stycznia 2020 r.

Home
Program 5/6 - czas na realizacje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 lutego 2015 08:54

Zakończyła się analiza projektów, które w czasie głosowania nad budżetem obywatelskim zyskały największą liczbę głosów. Realizowany będzie 7 pakietów inwestycyjnych dotyczących rozbudowy infrastruktury drogowej, monitoringu, boisk, szkół, oświetlenia i terenów rekreacyjnych.

Zasada działania programu „5/6” polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty 5 mln zł (corocznie), na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców miasta. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdej z 28 rad osiedli (wchodzących w skład 6 okręgów wyborczych).

Do realizacji skierowane będą  zadania, które zyskały w trakcie głosowania mieszkańców największą liczbę zadań i wpasowywały się w możliwości finansowe poszczególnych osiedli. Projekty zostały też sprawdzone pod kątem warunków terenowo prawnych, bowiem  Inwestycje z programu „5/6’ mogą być prowadzone wyłącznie na gruntach miejskich.

Dzięki budżetowi obywatelskiemu rozpoczniemy realizację następujących zadań w kilku pakietach tematycznych na naszym osiedlu:

- „Modernizacja  szatni i sal lekcyjnych w SP nr 46 na os. Kapuściska” – Modernizacja szatni uczniów, trzech sal lekcyjnych w Szkole Podstawowej     nr 46 przy ul. Kombatantów 2.
- „Przebudowa i rozbudowa miejsc parkingowych na os. Kapuściska” – Przebudowa i rozbudowa miejsc parkingowych wzdłuż ul. Sandomierskiej, od skrzyżowania z ul. Baczyńskiego do AS Marketu.
- „Budowa wybiegu dla psów na os. Kapuściska” – Budowa wybiegu dla psów przy ul. Baczyńskiego.

więcej na stronie --> www.bydgoszcz.pl

Poprawiony: czwartek, 19 lutego 2015 09:07