Dzisiaj jest: piątek, 10 lipca 2020 r.

Home
Autobus z Kapuścisk do Fordonu! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 marca 2015 13:45

Od kwietnia planowane jest wprowadzenie kilku korzystnych dla pasażerów zmian w komunikacji miejskiej. Fordon zyska bezpośrednie połączenie z Łęgnowem i Kapuściskami.

Po przeprowadzonych analizach ZDMIKP zamierza wzmocnić bydgoską komunikację. Po wprowadzeniu planowanych zmian, autobusy wykonają od kwietnia do grudnia br. ok. 145 tysięcy więcej wozokilometrów obsługując tym samym większą liczbę kursów dostępnych dla pasażerów.

Jedną z ważniejszych zmian będzie połączenie linii nr 73 i 82. W ten sposób część Fordonu zyska bezpośrednie połączenie z Łegnowem i Kapuściskami, gdzie funkcjonuje wiele firm. Poza tym do systemu komunikacji miejskiej wpięta zostanie ulica Sporna. Autobusy na nowej linii nr 73 kursować maja trasą Kapuściska - Chemiczna - Łęgnowo - Spółdzielcza/Świetlicowa - Nowotoruńska - Plątnowska - Toruńska - Sporna -Fordońska - Rejewskiego - Akademicka - Korfantego - Pod Skarpą - Jasiniecka (os. Eskulapa). Autobusy będą jeździły z częstotliwością co ok. 60 minut od godzin rannych do godzin wieczornych oraz co ok. 30 min. w godz. szczytu rannego. W związku z tym likwidacji ulegnie linia autobusowa nr 82. W dni powszednie linia nr 73 będzie obsługiwana autobusami krótkimi 12-metrowymi o standardowej pojemności.

Poza tym planowane jest wydłużenie czasu funkcjonowania linii nr 59 na trasie do Kapuścisk do godzin wieczornych oraz uruchomienie połączenia z os. Kapuściska na os. Bartodzieje również w dni wolne.

żródło:// www.bydgoszcz.pl

Poprawiony: środa, 18 marca 2015 12:20