Dzisiaj jest: sobota, 19 września 2020 r.

Home
Projektujemy węzeł razem z mieszkańcami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 czerwca 2015 18:42

Drogowcy podsumowali konsultacje dotyczące przebudowy węzła Wojska Polskiego Szarych Szeregów. Do dokumentacji wprowadzono kilka zmian.

 

Tramwaje przejeżdżające przez węzeł będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach , tak by pasażerowie mogli wsiadać i wysiadać w najbardziej dogodnej części rozległego skrzyżowania. Zrezygnowano jedynie z przystanków po wschodniej stronie ul. Wojska Polskiego. Na wniosek mieszkańców wprowadzony zostanie na ul. Wojska Polskiego od strony Wyżyn trzeci tor dal tramwajów skręcających w kierunku Perłowej . Dzięki temu nie będą one blokowały innych składów jadących w kierunku Glinek  lub Kapuścisk. Skrzyżowanie będzie też włączone w system ITS nadający priorytet komunikacji szynowej.
Zaakceptowany został wniosek bydgoszczan dotyczący wytyczenia drugiego przejścia dla pieszych na przystanku Szarych Szeregów od strony północnej. Znacznie skróci to czas dojścia na przystanek dużej liczbie pasażerów. Uwzględniono też pozostawienie możliwości zjazdu z ul. Bełzy na stację benzynową Statoil.

Aby dowiedzieć się więcej Kliknij TUTAJ

źródło: www.bydgoszcz.pl