Dzisiaj jest: sobota, 15 sierpnia 2020 r.

Home
Przetarg na pętle Kapuściska rozstrzygnięty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 września 2017 14:15

Rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę torowiska na ul. Wojska Polskiego od ul. Baczyńskiego do Chemicznej wraz z pętlą. Po modernizacji na pętli zawracać będą nowoczesne Swingi. Inwestycja będzie kosztować 19,2 mln zł.

Inwestycja prowadzona będzie w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Do lutego powstanie projekt zadania,  dla którego wcześniej przygotowano koncepcję. Była ona konsultowana z mieszkańcami. W okresie wiosenno-letnim wykonane mają być natomiast prace budowlane. W ich ramach zmodernizowany będzie 600-metrowy odcinek torowiska. Na rondo przebudowane ma być też skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego z Chemiczną. Zupełnie zmieni się wygląd pętli autobusowo-tramwajowej na której wydzielone zostaną trzy tory do zawracania oraz miejsce do postoju autobusów, które nie blokowałyby żadnego pasa ruchu. Poprawi się  bezpieczeństwo  kierowców, rowerzystów i pieszych.
- Stawiamy na nowoczesną i wygodną komunikację publiczną – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Dlatego przygotowaliśmy pakiet zadań związanych z budową  nowych torowisk, buspasów, tramwajowego mostu na Brdzie i modernizacji wielu tras. Zamówiliśmy też nowoczesne Swingi z bydgoskiej Pesy. Modernizacja pętli na Kapuściskach to kolejny element naszych planów. Dzięki tej inwestycji ułatwimy dojazd na to osiedle , zwiększymy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu i poprawimy estetykę tej części Bydgoszczy.
W przetargu na realizację zadania ogłoszonym przez ZDMiKP najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka Spaw-Tor. Oszacowała ona koszt inwestycji na 19,2 mln zł. Jednocześnie zadeklarowała objęcie prac aż 8-letnią gwarancją oraz zakończenie przedsięwzięcia latem przyszłego roku.

źródło: www.bydgoszcz.pl

Poprawiony: środa, 13 września 2017 14:21