Dzisiaj jest: sobota, 15 sierpnia 2020 r.

Home
Sportowa inwestycja na Kapuściskach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 września 2017 14:21

 

Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego nowoczesnego boiska na Kapuściskach. Obiekt zlokalizowany będzie przy Zespole Szkół Spożywczych nr 2 przy ul. Toruńskiej 174. Ogłoszony został przetarg na wybór wykonawcy zadania.

Nawierzchnie zostaną wykonana z bezpiecznego poliuretanu, który w razie upadku minimalizuje ryzyko urazów. Wymiary wielofunkcyjnego boiska to  44x22  metrów. Poszczególne elementy nawierzchni przy ul. Toruńskiej utrzymane będą w kolorystyce zielonej i ceglastej.  Zamontowane zostaną  piłkochwyty, kosze do koszykówki, bramki  do piłki ręcznej. Na boisku będzie można tez grać w siatkówkę.  Poza tym ustawione zostaną ławki, kosze i stojaki na rowery. Projekt przewiduje również dobudowanie chodnika. Dodatkowo boisko będzie oświetlone i wyposażone w monitoring. Prace przy sprzyjających warunkach zakończą się jeszcze w tym roku. Koszt inwestycji będzie znany po rozstrzygnięciu procedury przetargowej.
Modernizacja infrastruktury oświatowej to od kilku lat  jeden z miejskich priorytetów. Na budowę, przebudowę i remonty budynków oświatowych oraz przyległych obiektów w tegorocznym budżecie miasta zarezerwowano kwotę ponad 5 mln zł. Środki te pozwalają miedzy innymi modernizować szereg placówek pod kątem dostosowania ich do wymogów ochrony przeciwpożarowej i budować nowe place zabaw.

źródło: www.bydgoszcz.pl

Poprawiony: środa, 13 września 2017 14:25