Dzisiaj jest: niedziela, 16 maja 2021 r.

Home
Z wizytacją w zakładach NITRO-CHEM S.A PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 03 grudnia 2018 10:58

W dniu 24 listopada 2018r. na zaproszenie firmy NITRO-CHEM S.A. wraz z przedstawicielami Rady Osiedla Łęgnowo oraz Rady Osiedla Łęgnowo Wieś uczestniczyliśmy w spotkaniu zorganizowanym na terenie zakładu. Zebranie miało na celu zapoznanie się z działalnością firmy chemicznej NITRO-CHEM oraz z zagrożeniem skażonych terenów po byłym ZACHEMIE. Firma funkcjonuje na terenach „po Zachemowskich” i jest obwiniana o zaniedbania. Gospodarze oprowadzili nas po firmie i mieliśmy okazje m.in. zapoznać się z inwestycjami związanymi z ochroną środowiska, oddanymi w ostatnich latach, a więc tzw. zatężalnią oraz podczyszczalnią ścieków.

Po zwiedzaniu wydziału zajmującego się oczyszczaniem ścieków poprodukcyjnych i komunalnych udaliśmy się do auli, gdzie wyświetlono nam prezentację przygotowaną przez przedstawicieli NITRO-CHEM-u pt. „Funkcjonowanie spółki w realiach skażenia terenu po zakładach chemicznych „ZACHEM”. Spółka NITRO-CHEM będąca składową Polskiej Grupy Zbrojeniowej jest wiodącą firmą w Bydgoszczy, która inwestuje w projekty poprawiające jakość środowiska. Działalność firmy polega na wdrażaniu nowych instalacji, a w szczególności inwestowaniu w technologię oczyszczania pozwalającą na redukcję zanieczyszczeń o 94%. Są to technologie oczyszczania XXI wieku, którą pozyskał zakład m.in. w ramach umowy offsetowej. Na koniec prowadzący prezentację poinformował nas, że reportaż „Wody skażone trotylem” wyemitowany na antenie TVN był jednostronny i zmanipulowany, a w programie nie były wzięte pod uwagę argumenty firmy.

 

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz miłe przyjęcie. Trzymamy kciuki za firmę NITRO-CHEM S.A. działającą na naszym osiedlu.

Prezentacja Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A.

Poprawiony: poniedziałek, 03 grudnia 2018 11:13