Dzisiaj jest: niedziela, 16 maja 2021 r.

Home
Spotkania dotyczące BBO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 11 maja 2019 07:43

Trwa zgłaszanie przez bydgoszczan projektów do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na osiedlach pojawi się zabytkowy autobus - każdy kto zgłosi pomysł będzie współdecydował o tym, jak zmieni się nasze miasto i osiedla. W tym mieszkańcy wybiorą zadania za rekordową kwotę – 16 mln zł.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się  na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo

Gdzie i kiedy zaparkuje zabytkowy autobus?

- Fordon, osiedle Tatrzańskie (obok Galerii Fordon i targowiska) - Środa (15 maja), godz. 9.00-12.00.

- osiedle Okole (Rondo Grunwaldzkie) - Czwartek (16 maja), godz. 10.00-13.00.

- osiedle Leśne (Dworzec PKP Bydgoszcz Leśna) - Piątek (24 maja), godz. 9.00-12.00.

- osiedle Szwederowo (ul. Konopnickiej, przy „niebieskim” pawilonie) -  Sobota (25 maja), godz. 9.00-12.00.

- osiedle Wyżyny (plac przy ul. Magnuszewskiej/Modrakowej) - Poniedziałek (27 maja), godz. 9.00-12.00.

Zapraszamy na spotkania

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców zapraszamy także na otwarte warsztaty pisania projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Spotkanie odbędzie się we wtorek (21 maja) w godz. 15.00-18.00 w sali im. Wojciecha Łochowskiego przy ul. Jezuickiej 2.

Ponadto odbędą się spotkania dedykowane seniorom i młodzieży:

- spotkanie z młodzieżą odbędzie się w środę (22 maja) w godz. 13.00-15.00 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Gdańskiej 5.

- spotkanie z seniorami odbędzie się we wtorek (28 maja) w godz. 17.00-17.00 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Gdańskiej 5.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniach prosimy o kontakt:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Skorzystaj z projektów studentów UTP

Zachęcamy mieszkańców do zgłaszania pomysłów do BBO, w których mogą wykorzystać projekty wykonane przez studentów Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Projekty studentów wzornictwa mogą pomóc Państwu w opracowaniu pomysłu w ramach BBO na przykład na podwórko, ulicę czy skwer. Zainspirują, pokażą jak można zrobić to inaczej.

Z projektami studentów wzornictwa można zapoznać się TUTAJ. https://www.bdgbo.pl/2019/05/skorzystaj-z-pomysow-studentow.html

Zachęcamy również do odwiedzenia wystawy projektów studenckich dedykowanych bydgoskiej przestrzeni miejskiej. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie wykład dr hab. Romualda Fajtanowskiego prof. UTP i dr Ewy Raczyńskiej-Mąkowskiej omawiający zakres i sposób pracy, uzyskane efekty oraz potencjał na przyszłość.

Otwarcie wystawy w piątek, 17 maja o godzinie 18:00.  Na wykłady zapraszamy o godzinie 18:30. Projekt jest finansowany przez Miasto Bydgoszcz.

Miejsce: STAN UŻYTKU miejsce edukacji i działań miejskich (ul. Śniadeckich 4). Wystawę będzie można odwiedzić w dniach 17-30 maja 2019 r.

Jakie projekty można zgłaszać?

•    Małe projekty społeczne - ta kategoria została stworzona specjalnie z myślą o młodzieży i bydgoskich seniorach. W ramach małych projektów społecznych będą mogły być zgłaszane działania z zakresu m.in. animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, sportu, sztuki, ekologii czy kultury. Jeden projekt nie może przekroczyć wartości 46.830 zł.

•    Na projekty osiedlowe przeznaczamy ponad 12 mln zł, zgodnie z podziałem środków na poszczególne osiedla. Podział pieniędzy  przeznaczonych na dane osiedle znajduje się tutaj:  www.bdgbo.pl/p/podzia-srodkow-2018.html.

•    Na projekty ponadosiedlowe zarezerwowaliśmy blisko 3, 5 mln zł. Jeden projekt nie może przekroczyć wartości 1.700.600 zł.

Każdy mieszkaniec (powyżej 16 roku życia) może zgłosić maksymalnie 3 projekty osiedlowe, 3 ponadosiedlowe oraz 3 małe projekty społeczne.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Szczegółowe informacje o programie można znaleźć TUTAJ.  https://www.bdgbo.pl/2019/04/bydgoski-budzet-jeszcze-bardziej.html

Formularz zgłoszeniowy znajduje się  na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo