Dzisiaj jest: czwartek, 23 września 2021 r.

Home
Widzialna ręka w walce z Koronawirusem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 marca 2020 10:18

Administratorzy Facebookowej grupy Widzialna Ręka – Bydgoszcz zwracają się z Apelem do Rad Osiedli w Bydgoszczy i ich mieszkańców, o dołączenie do spontanicznie powstałej akcji pomagania osobom potrzebującym, pomocy w aktualnej rzeczywistości !

Członków grupy Widzialna Ręka -Bydgoszcz przybywa, ale dobrze by było, gdyby było ich więcej dla wspólnego dobra. Do działania zachęcamy gównie osoby pełnoletnie, młodsi mogą informować o akcji dorosłych. Zależy nam na tym, by skoordynować pracę, by każde osiedle, czy nawet przyległe gminy, miało osobę, która będzie organizować pomoc i zbierać na tę pomoc zamówienia.

Z pewności przyda nam się pomoc w wyszukiwaniu i kontaktowaniu się z osobami, które potrzebują wsparcia. Jest gro osób, które nie mają dostępu do Internetu. Głównie pomocy aktualnie potrzebują osoby, które nie powinny wychodzić z domu, czyli seniorzy, osoby z niepełno sprawnościami, z obniżoną odpornością, jak i samotni rodzice, czy osoby będące na KWARANTANNIE.

Szukamy osób chętnych do promowania tej oddolnej, charytatywnej akcji, rozwieszania plakatów informacyjnych, a przede wszystkim do uczulania ludzi na to, by zachowywali środki ostrożności i higieny.

Pragniemy również zauważyć, że mimo ograniczonych możliwości organizujemy także wsparcie dla jednostek medycznych min. dla szpitali w Bydgoszczy, czy Grudziądzu. Na grupie FB udostępniamy namiary ONLINE na wsparcie psychologów, czy różnych form aktywności: kulturalnej, sportowej, duchowej itd.

Zachęcamy do kontaktu z nami, najlepiej na grupie Widzialna Ręka – Bydgoszcz na FB. Nadmieniamy, że polecają nas na Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej, gov.pl. Grupa społeczników, Widzialna Ręka – Bydgoszcz założona została 13 marca 2020 r.

Serdecznie pozdrawiamy. Dobro wraca. Administratorzy - Widzialna Ręka Bydgoszcz

https://www.facebook.com/groups/widzialnarekabydgoszcz/

Plakat do pobrania

Poprawiony: czwartek, 26 marca 2020 10:30