Dzisiaj jest: niedziela, 16 maja 2021 r.

Home
Aplikacja Dbamy o Bydgoszcz PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 czerwca 2020 17:15

Uszkodzony znak, dzikie wysypisko czy ranne zwierzę – od dziś zgłosisz problem dzięki nowej aplikacji Dbamy o Bydgoszcz. Pilotażowo uruchamiamy nowy kanał dla mieszkańców, za pomocą którego mogą nam zgłaszać miejskie usterki. Wystarczy pobrać aplikację, aby zgłosić problem, którym powinniśmy się zająć.

Aplikacja Dbamy o Bydgoszcz służy zgłaszaniu miejskich usterek w kilku prostych krokach. Co ważne, usterki możemy zgłaszać 24 godziny na dobę za pośrednictwem aplikacji ściągniętej na telefon lub na stronie internetowej www.dbamy.bydgoszcz.pl.

Aby usprawnić wymianę informacji pomiędzy miejskimi służbami oraz reakcję na zgłoszenia, przygotowaliśmy 9 kategorii usterek, które pojawiają się najczęściej. Wśród nich są te związane z bezpieczeństwem i porządkiem, drogami, komunikacją miejską, uszkodzeniami, zielenią i środowiskiem, zwierzętami oraz odpadami.

 

 

Jak działa aplikacja

Po wybraniu odpowiedniej kategorii, trzeba krótko opisać problem, podać dokładną lokalizację na mapie oraz dołączyć dokumentacje fotograficzną. Jeżeli temat jest trudny do opisania w kilku zdaniach, warto podać swój numer telefonu w razie ewentualnych pytań. Po wypełnieniu formularza, wystarczy wysłać zgłoszenie. W ciągu kilku godzin otrzymacie Państwo bieżące informacje w zgłoszonej sprawie. Od początku do końca zgłoszenia mamy podgląd jego statusu – dzięki temu na bieżąco wiemy co dzieje się w danej sprawie.

Do końca roku potrwa pilotaż systemu. Zachęcamy do ściągnięcia aplikacji, zgłaszania napotkanych w mieście usterek czy elementów wymagających zmian i podzielenia się z nami ewentualnymi uwagami.

Więcej na ten temat przeczytaćie Państwo na stronie www.dbamy.bydgoszcz.pl/

Poprawiony: poniedziałek, 08 czerwca 2020 17:19