Dzisiaj jest: niedziela, 16 maja 2021 r.

Home
Nowe mosty nad Brdą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 września 2020 12:58

Zapraszamy do zapoznania się z wizualizacjami i animacjami nowej trasy tramwajowej łączącej ulicę Fordońską z Toruńską. Trwa przetarg, w którym miasto wybierze wykonawcę prac budowlanych.
Najważniejszym elementem nowej inwestycji będą dwa obiekty mostowe. Konstrukcja dla tramwajów znajdzie się pomiędzy jezdniami. Most tramwajowy o długości 255 metrów,  będzie nieco dłuższy niż przeprawa samochodów (253 metry). Obiekt będzie miał charakter konstrukcji zespolonej stalowo-żelbetowej liczącej 5 przęseł. Na moście tramwajowym wykonane zostaną niewielkie kapy chodnikowe, na których instalowane będą bariery.
Podobną konstrukcję będzie miała przeprawa dla samochodów jadących z Kapuścisk w stronę Bartodziejów (też 5 przęseł i konstrukcja zespolona). Na jezdni wytyczone zostaną dwa pasy ruchu (każdy o szerokości 3,5m). Po stronie wschodniej zarezerwowano miejsce pod szeroki ciąg pieszo-rowerowy (5,5 m). Most będzie wyposażony w oświetlenie na słupach. Jezdnie od ciągu pieszo-rowerowego oddzieli bariera sprężysta.

Więcej informacji na stronie www.bydgoszcz.pl

Poprawiony: poniedziałek, 21 września 2020 13:03